Švietimo ir mokslo ministerija kviečia visus susipažinti su Aukštojo mokslo reforma, jos priežastimis, tikslais, studijų kokybės gerinimo klausimais, finansavimu. ŠMM yra paruošusi informacinį leidinį, su kuriuo kviečiame susipažinti.
47-ojo elemento, t.y. sidabro, Lietuvos chemijos olimpiada ėmė ir prabėgo. Nuo ateivių mokiniai išsigelbėjo, augalai prakalbo ir šypsenos nuo veidų vis nedingo. Išsamiau apie olimpiados renginius jums papasakos laikraštukai ir nuotraukos. Išsamesnę informaciją apie renginį galite rasti Lietuvos olimpiadų puslapyje.
Balandžio 7 d. KTU Cheminės technologijos fakultetas, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos chemikų draugija organizuoja akademiko Jono Janickio chemijos konkursą.
Konkurso tikslas – sudominti moksleivius chemijos mokslu, sudaryti jiems galimybes įvertinti savo žinias, susipažinti su KTU Cheminės technologijos fakultetu. Tai vienos dienos chemijos konkursas. Po ryte atliktos teorinės dalies popiet atlikti eksperimentą kviečiamas tam tikras skaičius moksleivių (apie 100), kurie atrenkami pagal teorinės dalies įvertinimus. Nugalėtojai paskelbiami atsižvelgiant į teorijos ir eksperimento įvertinimus. Vakare teikiami apdovanojimai. Moksleiviai laimėją Janickio olimpiadoje – be konkurso įstoja į KTU chemijos fakultetą Dalyvauti gali 10-12 klasių mokiniai. 9 klasių dalyvavimas kasmet svarstomas ir skelbiamas nuostatuose. Užduotys dažniausiai lengvesnės nei olimpiadoje. Dažnai pasitaiko tirpalų uždavinių. 10-11 klasės gauna tas pačias, kuriose yra daug organinės chemijos užduočių (ypač nomenklatūros ir medžiagų atpažinimo). 12 klasės užduotyse daugiausia bendrosios chemijos. 9 klasės gauna atskiras užduotis arba 10-11 klasių. Eksperimento metu dažniausiai reikia atpažinti 3 neorganines medžiagas, pvz.: H2SO4, HNO3 ir NaCl. Dvyliktokams - titravimas. Konkursas vyks KTU Cheminės technologijos fakultete (Radvilėnų pl. 19). Pradžia 10 val. Kaip patekti? Maždaug prieš mėnesį paprašyti chemijos mokytojo(-s) užregistruoti arba registruotis pačiam KTU.
"Lotoso efektas" persikelia į nesušlampančius drabužius
Pasitelkę nanotechnologijas šveicarų chemikai sukūrė efektyviai vandenį atstumiančią drabužių medžiagą, pranešė „New Scientist“.
Ši medžiaga, pagaminta iš poliesterio pluošto, yra padengta mikroskopine silikono danga. Pasak Ciuricho universiteto specialistų, tai pirmoji drabužių gamybai tinkama medžiaga, efektyviausiai iš visų žinomų sulaikanti drėgmę.
Pagaliau Nuotolinė chemijos olimpiada baigėsi. Po Kalėdų buvo paskelbti galutiniai rezultatai. Juos (kaip ir užduotis bei sprendimus) galite pasižiūrėti čia: