CodeAve.com(Random JavaScript Text)
1965 metais chemijos Nobelio premija atiteko Robert B. Woodward 'už išskirtinius pasiekimus organinėje chemijoje'. Be kitų 'pasiekimų' jis susintetino daug sudėtingų gamtinių junginių: chininą, cholesterolį, kortizoną, strichniną, lyzergo rūgštį, reserpiną, chlorofilą, kefalosporiną, kolchiciną ir jau po Nobelio premijos (1973 m.) vitaminą B12, kuris laikomas pačiu sudėtingiausiu susintetintu junginiu iki dabar (sintezei reikia beveik 100 stadijų...).
1929 m. viena Anglijos firma kreipėsi į Sibire esančios spalvotojų metalų gamyklos direktorių, siūlydama parduoti jiems palankiomis sąlygomis bergždžiąsias uolienas, kurios lieka perdirbus rūdą. Netikėtas susidomėjimas šiomis uolienomis privertė gamyklos darbuotojus būti atsargesniais ir kruopščiau jas ištirti. Pasirodė, kad jose buvo didelis kiekis, 1925 m. atrasto metalo renio.
Anglų sumanymas neišdegė, Rusijos TSFR sužinojo turinti dar kažko naudingo, ir pradėjo šį metalą išgauti iš uolienų. Beje, 1929 m. Rusijos TSFR prasidėjo masinė koliaktyvizacija ir šiaip, laikotaroyje nuo 1929 - 1932 m. (kuomet buvo pasiektas praškarinis ekonomikos lygmuo) dėl augančios pramonės bergždžių uolienų buvo daug.