CodeAve.com(Random JavaScript Text)
1968 metais chemijos Nobelio premija buvo paskirta norvegui Lars Onsager 'už dabar jo vardu vadinamų 'atvirkštinių sąryšių' (Onsager reciprocal relations), kurie yra fundamentalūs negrįžtamų procesų termodinamikoje, atradimą'. Kai kurie mokslininkai šiuos Onsager sąryšius netgi apibūdina, kaip ketvirtą termodinamikos dėsnį.
Pirmiausia mums reikės: Karšto vandens (apie 60 ml) vario sulfato (CuSO4) 30g stalo druskos (NaCl) 35g
Į stiklinę kolbą įpilame šešiasdešimt mililitrų karšto vandens. Tada ištirpiname visą kiekį vario sulfato. Kai ištirpiname vario sulfatą, į jį pradedame pilti natrio chloridą ir viską gerai išmaišome. Tirpalas nusidažo tamsiai žalia spalva.
Reakcijos lygtis: CuSO4+NaCl-->CuCl2+NaSO4.
Kaip matome cheminės reakcijos eigoje susidaro tirpus natrio sulfatas todėl jau nufiltruotas mūsų žaliasis tirpalas susideda iš dviejų produktų - natrio sulfato (NaSO4) ir vario chlorido (CuCl2).
DABAR: kaip atskirti? Neturint didelių laboratorinių salygų galima atskirti kristalizavimosi metodu. Taigi, dar šiltą mūsų "žaliuką" įpilame į kokį nors konteinerį ir nunešame, kad jis kristalizuotusi kur nors kur vėsiau (pvz.rūsys) ir paliekame, kad vyktų procesas. Per pirmąsias tris-šešias dienas susikristalizuos ir iškris natrio sulfatas su vario chlorido priemaišom. Patį skystį prafiltruojam ir DONE! Turime VARIO CHLORIDĄ! Jei nori įsitikinti kad tai tikrai jis (vario chloridas) - į mėgintuvėli įpilk "žaliojo" tirpaliuko ir įdėk šiek tiek aliuminio pudros arba folijos-reaguoja? Reakcijos metu išsiskiria metalinis varis ir aliuminio chloridas (AlCl3).