CodeAve.com(Random JavaScript Text)
1981 metais chemijos Nobelio premiją pasidalijo Kenichi Fukui ir Roald Hoffmann 'už jų nepriklausomai vienas nuo kito sukurtas teorijas, paaiškinančias cheminių reakcijų vyksmus'. R. Hoffman kartu su R. Woodward suformulavo taisykles, kurios padeda numatyti periciklinių reakcijų stereochemiją, remiantis orbitalių simetrija. Tos taisyklės ir pavadintos 'Woodward–Hoffmann rules'. Jeigu premijos paskyrimo metu R. Woodward dar būtų buvęs gyvas, tai jam būtų buvusi antroji chemijos Nobelio premija. K. Fukui pasiūlė panašų modelį į Woodward-Hoffmann taisykles, remdamasis kiek kitokiu metodu.
Laboratorijoje HCl gaunama valgomąją druską veikiant koncentruota sieros rūgštimi ir gautas dujas leidžiant per stiklinę su vandeniu. Taip galima gauti net koncentruotą druskos rūgštį. Reakcijos lygtis: NaCl+H2SO4 ->HCl+NaHSO4.
Parašė Administratorius2
28-12-2012 ·
1 Komentarai ·
5522 Skaityta ·
Žodis veikiant reiškia kad sieros rūgštis yra pilma ant valgomosios druskos, o dėl dujų tai pvz. į stiklinę su vandeniu įkišamas vamzdelis ir juo leidžiamos dujos, korios tirpsta vandenyje.