CodeAve.com(Random JavaScript Text)
1984 metais chemijos Nobelio premija atiteko Robert Bruce Merrifield 'už metodų, leidžiančių atlikti chemines sintezes ant kietų substratų, sukūrimą'. R. B. Merrifield sukūrė labai efektyvų būdą, sintetinti baltymų peptidams. Ant kietos medžiagos paviršiaus yra kovalentiškai prijungiama pirma aminorūgštis, prie kurios viena po kitos yra prijungiamos visos kitos. Po kiekvieno prijungimo, nesureagavusios medžiagos gali būti lengvai nuplaunamos ir užpilamos sekančios, taip neprarandant sintetinamo peptido. Galiausiai gatavas peptidas yra nukabinamas nuo substrato. Šis būdas ir šiandien yra pagrindinis, norint pasigaminti trumpus norimos aminorūgščių sekos peptidus.
visą knygelę galite parsisiųsti iš čia: http://www.4shared.com/office/abvtHca_/Knyga_jaunajam_chemikui.html
Oksidai, tai medžiagos sudarytos iš teigiamą krūvį turinčio elemento (metalo ar nemetalo) bei oksido jono, kurio krūvis yra -2.
Tik deguoniui reaguojant su fluoru susidarys ne oksidas, bet fluoridas: O2 + 2F2 → 2OF2 (čia deguonies krūvis +2, o fluorido -1 ).
Amfoteriniai oksidai yra tokie oksidai, kurie reaguoja ir su rūgštimis, ir su bazėmis:
2NaOH + ZnO + H2O → Na2[Zn(OH)4]
2HCl + ZnO → H2O + ZnCl2
Indiferentiniai oksidai yra tokie oksidai, kurie nesudaro jokių kitų junginių. (nesudarymas nurodomas tuo, kad nėra kitos medžiagos su tokį pat krūvį turinčiu kompleksadario jonu)
Baziniai oksidai atitinka bazes:
K2O + H2O → 2KOH ;
BaO + H2O → Ba(OH)2
Rūgštiniai oksidai atitinka rūgštis:
SO3 + H2O → H2SO4
N2O5 + H2O → 2HNO3
Parašė Simonas
02-11-2012 ·
0 Komentarai ·
9437 Skaityta ·