Sveiki, gal galėtumėte užvesti ant kelio kaip spręsti štai tokį uždavinį:
Kokiu tūriu helio reikia pripildyti balioną, kad jis pakeltų 60kg sveriantį žmogų? Gondolos ir baliono masė lygi 50kg.
Net pačiam įdomu pasidarė, gal išeitų pačiam paskraidyti
Internete radau, kad 1 kubinis metras helio gali pakelti 1kg, gal tai kiek nors padės. Aš tai pirma suraščiau bedrą krovinio svorį ir padalinčiau iš vieno kg ir rasčiau kiek kubinių metrų helio reikia.
Slėgis ir temperatūra uždavinio sąlygoje neduota. Todėl ir stringu, nes trūksta informacijos.
Susidūriau su dar vienu keistu uždaviniu. Prašoma paaišinti kaip gauti dūmus be ugnies. Gal kas esate susidūrę su tokiu sublimacijos reiškiniu ir galėtumėte jį paaiškinti? Įdomu būtų atlikti bandymą ir pačiam
Redaguotas Biologas 27-01-2014 20:29
Patikslinsiu: jonai ne tirpsta bet hidratuojasi. Ištikrūju jonai gryni vandenyje neplaukioja: Jie arba hidrolizuojasi arba hidratuojasi, taigi negalime teikti kad ten yra gryni jonai, todėl vistiek kažkas su tuo jonu pasidaro kai jis atskyla nuo junginio ir ten jau nebebus grynas jonas. Aišku čia eina kalba apie neištirpimą vandenyje, bet yra ir kitas atvėjis: Jei joninis junginys yra išlyditas. Tokiu atvėju atvėju jonai nuo vienas kito nutolsta ir gali suprastėti šilumos laudumas, bet jie vistiek kažkiek bus laidūs šilumai.
Sveiki, turiu klausimą. Man reikia parašyti daleles, kurios turi šią elektronų konfigūraciją: 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 3d10 4s2 4p6. Tai yra kriptonas, bet mano klausimas , ar gali tokią konfigūraciją turėt ir pvz. jonai: Br-, Se2- ar Rb+?
Laba diena. Sakykite, man duotas toks klausimas: vandenyje tirpinant amonio nitratą, tirpalas atšąla. Koks tai procesas - egzoterminis ar endoterminis? Nurodykite jo ΔH. Mano manymu, tai endoterminis procesas. Bet aš nežinau, kaip turėčiau surasti būtent ΔH. Gal kas galėtų padėti?
Redaguotas TisT 07-02-2014 17:40
TisT parašė:
O sakykite, dar kalbant apie termochemiją, kaip turėčiau suskaičiuoti C(k) + ½O2(d) = CO(d) lygties ΔH, jeigu duotos dar dvi tokios lygtys: 1) C(k) + O2(d) = CO2(d); ΔH = -393,86 kJ; 2) CO(d) + ½O2(d) = CO2(d); ΔH = -283,24 kJ?
reikia naudotis Heso dėsniu http://chemijajums.emokykla.lt/termochem1.htm
aA + bB = cC + dD
ΔH = cΔHsusid.C + dΔHsusid.D - (aΔHsusid.A + bΔHsusid.B'
Pagal šias formules nelabai galėsiu padaryt, nes nežinau kiekvienos lygties pusės šiluminio efekto. Ar čia reikia viską spręst matematiškai su lygtimis?
Redaguotas TisT 08-02-2014 16:30