1. Kiek vandenilio atomų yra dviejuose moliuose etanolio?
2. Naudodamiesi technologine schema parašykite ir išlyginkite sintezės kolonoje vykstančią reakciją. Apskaičiuokite vandenilio tūrį n.s , reikalingą vienai tonai metanolio gauti. Išeiga 85%
3. Su kuo reaguoja mentolis: ar su Na, ar su NaOH?
1. 2*6=12 Ar dar reikia iš 6.02*10^23 dauginti?
2. Noriu paklausti, ar metanolio duotas kiekis praktinis, ar teorinis. Aš manau, jog praktinis (kaip spręsti toliau - žinau)
3. Su Na
1.TEIP
2.85% išeiga reiškia, kad realybėje gausi tik 85% produkto sunaudodama 85% reagentų (tokiu pat moliniu santykiu kaip sunaudojant 100% reagentų ) o ne 100% (kaip gauni ant popieriaus)
vadinasi viena tona vandenilio ir yra tie 85% kurie bus sunaudojami iš kažkokio nežinomo kiekio kurį tau reikia rasti .
3.o ar vyks reakcija CH3CH2ONa+H2O?
1. Aišku, kad reikia, nes negali būti 12 atomų vandenilio 2 moliuose etanolio
2. Praktinis. Be reikalo pradedantysis sako, kad gausi 85 sunaudojęs 85 - NE, išeigos esmė yra yra tame, kad reagentus sunaudoji, o gauni tik dalį teoriškai įmanomo kiekio.
3. Mentolis yra alkoholis, ne fenolis, todėl su NaOH nereaguos.
Reakcija CH3CH2ONa+H2O čia niekuo dėta.
2.Nori pasakyti jog susinaudos 100% reagentų bet gausis tik 85% produkto?
Aš kaip tik manau jog reakcijos metu dėl kažkokių priežąsčių (t.y. lieka nesureagavusios medžiagos, ar susidaro kitokie produktai) dėl to iš turimo kiekio reagentų (100%) tik 85% sudaro produktą? antraip kur daugiau gali dingti tas 15% reagentų? kaip gali 100% reagentų sudaryti 85% produkto?
3.O ar vyks tokia reakcija? šeip pagalvojau - dėl etil grupės etilato jone ant O atomo didesnis elektronų tankis negu H2O O atome todėl gal H2O gali perleisti vieną protoną ant etilato jono?
Tokiu atveju tam protonui daug geriau būti prisijungus prie etilato(sudarant etanolį) negu gryžti pas hidroksido joną?
na taip gal reakcija niekuo nesusijus bet man smalsu.
2. reakcija gali būti grįžtama, pvz. amoniako sintezė, tada išeigą mažesnę už teorinę galima aiškinti produkto skilimu,tačiau yra reakcijų,kai mažesnė išeiga aiškinama tuo, kad dalis pradinių medžiagų sudaro pašalinius produktus. Tą gerai iliustruoja HHal prisijungimas prie alkenų - toli gražu ne visada viskas vyksta pagal Markovnikovą, dalis jungiasi atvirkščiai, nes tai yra viso labo taisyklė, bet ne dėsnis.
O jau organinėje pašalinių produktų tai daug gali prisigaminti - pradinių reagentų neliks, o reikiamą produktą reiks krapštyti iš mišinio.
3. taip , etanoliatas hidrolizuojasi, ir sumalonumu Bet šiuo atveju jis nieko dėtas.