CodeAve.com(Random JavaScript Text)
1991 metais chemijos Nobelio premiją gavo Richard R. Ernst 'už indėlį kuriant didelės rezoliucijos branduolių magnetinio rezonanso (BMR) spektroskopijos metodologiją'. Jo sukurtos metodikos padėjo išplėsti BMR spektroskopijos taikymo ribas - nustatyti erdvines struktūras didesnėms molekulėms, su mažesniais jų kiekiais bei įvairesnės atominės sudėties, nei anksčiau.
Norėjau tik paklausti. Jei yra 2,3g nežinomos organinės medžiagos. Ją deginant išsiskyrė 2.7g H2O ir 4,4g CO2. 1.586 medž. tankis oro atžvilgiu.
Tai atsirandi molinę organinės medžiagos masę: 1.586 * 29 = 46g/mol. Tada H2O ir CO2 molius. 0.3 H2 ir 0.1 C. Padalini iš mažiausio kuris bus 0.05 nes 2.3/46 = 0.05 mol. Ir gaunasi C2H6, bet šio junginio molinė masė 30g/mol , o ne 46g/mol. Gali būt taip? Ar tiesiog klaida?
Skaičiavimai geri. Tačiau į organinės medžiagos sudėtį be C ir H gali įeiti ir kiti cheminiai elementai. Pagal degimo produktus gali atsekti, koks dar vienas elementas įeina į organinio junginio sudėtį.
sprendžiant tokius uždavinius visada reikia sudėti gautas C ir H mases - jei suma mažesnė, negu pradinės medžiagos, vadinasi nežinoma medž. - deguoninė. Nes tiek CH, tiek CHO pilnai sudega iki CO2 ir H2O