CodeAve.com(Random JavaScript Text)
1987 metais chemijos Nobelio premija buvo paskirta Donald J. Cram, Jean-Marie Lehn ir Charles J. Pedersen 'už molekulių, pasižyminčių didelio selektyvumo nuo struktūros priklausomomis sąveikomis, sukūrimą ir panaudojimą'. Šie mokslininkai padėjo pamatus dabar vadinamai supramolekulinei chemijai. Jie sintetino ir tyrė vadinamuosius kraun-eterius (crown ethers), kurie gali specifiškai susijungti su tam tikrų metalų jonais. O taip pat ir tridimensinius kraun-eterių analogus, vadinamus kriptandais (cryptands), kurie pasižymi dar didesniu selektyvumu įvairiems jonams ir molekulėms. Beje, C.J. Pedersen yra vienas iš keleto mokslinės Nobelio premijos laureatų, kurie gavo šį apdovanojimą neturėdami mokslų daktaro (PhD) laipsnio.
1.Kiek gramų vandens reaguoja su 84 g kalcio oksido? Ats.27g
2.Kiek reikia molių azoto rūgšties, norint neutralizuoti 250 ml 26% kalio šarmo tirpalo, kurio tankis 1,24? Ats. 1,44 mol.
3.Kokį tūrį reikia paimti 20% druskos rūgšties (tankis 1,11g/ml), norint neutralizuoti 20g 20% natrio šarmo tirpalo? Ats. 16,6 ml.
4.Kokio tūrio 5% sidabro nitrato tirpalo , kurio tankis 1,04 g/ml reikia, kad sureaguotų 10ml 7% natrio chlorido tirpalo, kurio tankis 1,05g/ml? Ats.41 ml
smagu matyti įkeltus sprendimus, būtų įdomu sužinoti, ar čia Paulytės darbas, ar kas kitas pasistengė. Jei tai padarė Paulytė, tai neaišku, kam reikia čia kelti tai, kas ir taip yra aišku?